Поставьте где это нужно WAS, WASN,T, WERE, WEREN,T : 1) No, we ( ? ).  2) We ( ? ) at the cinema ?  3) How ( ? )the film?  4) Well it ( ? ) very good. 5) I (? ) bored. 6) Where (? ) you?  7) I ( ? ) at home.  8) ( ? ) you with ...

Поставьте где это нужно WAS, WASN,T, WERE, WEREN,T : 1) No, we ( ? ).  2) We ( ? ) at the cinema ?  3) How ( ? )the film?  4) Well it ( ? ) very good. 5) I (? ) bored. 6) Where (? ) you?  7) I ( ? ) at home.  8) ( ? ) you with Kim?  9) No I ( ? ).  10) She ( ? ) at work. 11)( ? ) the food good?  12) Yes it (? ) yummy!  13) Where ( ? ) you ?  14) ( ? ) out with Kelly.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. were not 2. were 3.was 4.was not 5.was \was not 6. were 7. was not 8.were 9. was not 10. was 11.was 12. was 13. were 14. не знаю
Гость
weren`t, were we at the cinema?, was, wasn`t, was, were, wasn`t, were, wasn`t, was, was, was, were