Пожалуйста переведите: 1)как зовут этого мужчину? 2)где жил мистер мартин? 3)как часто мистер мартин посещал доктора? 4)какие были его корни? 5)чем он интересуется? 6)что прописал доктор мистеру мартину? 7)какими знаниями он об...

Пожалуйста переведите: 1)как зовут этого мужчину? 2)где жил мистер мартин? 3)как часто мистер мартин посещал доктора? 4)какие были его корни? 5)чем он интересуется? 6)что прописал доктор мистеру мартину? 7)какими знаниями он обладал? 8)зачем он ходит ко врачу? 9)что осторожно сказал доктор? 10)кем он работал?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)what is the name of this man? 2)where he lived, Mr. Martin? 3)how often Mr. Martin visited the doctor? 4)what were his roots? 5)what he's interested in? 6)what the doctor ordered Mr. Martin? 7)what knowledge he possessed? 8)why he goes to the doctor? 9)that gently said the doctor? 10)what was he working on?
Гость
1) how call this man? 2) where did Mr. Martin live? 3)how often Mr. Martin visited the doctor? 4)what were his roots? 5)what is he interested in? 6)what was prescribed by a doctor to Mr. Martin? 7)what knowledge did he possess? 8)why does he go to the doctor? 9)what the doctor carefully told? 10)who did he work as?