Пожалуйста помогите напишите сочинение охрана природы на башкирском языке или на татарском хотя бы три предложение

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Охранять тәбиғәтте бик мөһим.Әгәр тәбиғәт ла эшләй ине етәксе һ. б. инде лә түгел ине.Һаҡлап ҡалыу өсөн, тәбиғәтте кәрәк :1.Түгел выручать урман .2.Түгел сорт урманда һәм йылғаһында .3.Түгел разжать костры.!