Реееебят!!!!! СРОЧНООО ПОМОГИТЕ НУЖНО СОСТАВИТЬ ПРЕДЛОЖЕНИЯ "THAT"ИСПОЬЗОВАТЬ НЕЛЬЗЯ

Реееебят!!!!! СРОЧНООО ПОМОГИТЕ НУЖНО СОСТАВИТЬ ПРЕДЛОЖЕНИЯ "THAT"ИСПОЬЗОВАТЬ НЕЛЬЗЯ! Только, "WHO" или "WHICH" ОЧЕНЬ СРОЧНО НУЖно, ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА УПРАЖНЕНИЕ ДВАА
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1I've got a brother who I can rely on. My classmates are people I am never bored with. I've got some friends who I can turn to for help. My parents are people who I can share my secrets. Sometimes I get marks which make my parents feel upset. The Internet is a thing which we can learn something new from.