Состаивть предложения со словами red     oranje blue black white green brown yellow pink purple

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favorite color is red.  I like orange. The sky is blue. I don't like black. I have a white blouse. The grass is green. I love brown chocolate.  The sun is yellow. Girls like pink. I think that purple is a very pretty. :)