Составить 5 предложений на английском со словами : 1 . translate from...into.... 2.stand up 3.sing songs 4.speak English 5.learn by heart)) Помогите пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
translate from english into Russian. we want to stand up and sing songs I love to speak in english the teacher tell as to learn by hearth the lesson.