СРОЧНО помогите с переводом,прошу!30 баллов!– Бiр кiшкентай қыз әкесiнiң шапанын жамап отыр екен, шешесi қасына отырып, ақыл айтты: – Балам, дүниедегi жаратылған жанды-жансыздардың ешқайсысының да керексiз болып, жерде қалатыны...

СРОЧНО помогите с переводом,прошу!30 баллов! – Бiр кiшкентай қыз әкесiнiң шапанын жамап отыр екен, шешесi қасына отырып, ақыл айтты: – Балам, дүниедегi жаратылған жанды-жансыздардың ешқайсысының да керексiз болып, жерде қалатыны болмайды, – деп. Сол сөздi айтып отырғанда, қыз бала киiмiн жамап болып, жердегi мақтаның қиқымын терезеден лақтырып, далаға тастады: – Әже, осы қиқымның еш нәрсеге керегi бола қалмас, – деп. Шешесi: – Балам, сол да жерде қалмайды, – дедi. Осылайша сөйлесiп, терезеден қарап отырса, манағы мақтаны жел көтерiп ұшырды, мұны бiр торғай көрiп қуып барып, мақтаны тұмсығына тiстеп қана алып, ұшып кеттi. Қыз әжесiнен: – Манағы мақтаның қиқымын бiр торғай алып кеттi, оны неғылады? – деп сұрады. Әжесi айтты: – Көрдiң бе, балам, күн айналмай манағы айтқан сөздiң келгенiн. Ол кiшкентай мақтаны торғай ұясына төсеп, жас балапандарына мамық етедi, – дедi.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
- Одна маленькая девочка латала халат отца до того, как, мама села рядом и сказала: - Дочка,  ничего созданное в мире не остается ненужным на земле.Когда она это говорила девочка закончила латать халат и выбросила куски хлопка из окна и оставила на улице.  - Сказала: Мама,от этого куска хлопка не будет никакой пользы. - Дочка и это на земле не останется сказала ее мама,когда они разговаривали,тот самый кусок хлопка поднял  ветер,и это увидел один воробей и укусил хлопок мордой  и улетела.  -Тот кусочек хлопка забрал один воробей,что он будет с ним делать? -спросила она у мамы. -Видела дочка не прошло и дня, как сбылось то что я говорила.Он стелет хлопок в свое гнездо, и будет использовать как пух для свойх маленьких цыплят. -ответила она.