УМАЛЯЮ ПОМОГИТЕ! Составь 5 предложений с настоящим и завершённым (present perfect) временем Пример: I have studied English since five years old. Пример: I have studied English for five years. Ребят, ПРОШУ, если не можете, то не...

УМАЛЯЮ ПОМОГИТЕ! Составь 5 предложений с настоящим и завершённым (present perfect) временем Пример: I have studied English since five years old. Пример: I have studied English for five years. Ребят, ПРОШУ, если не можете, то не пишите только ради того чтобы забрать баллы.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.I have never been to America. 2. I have studied English since the sixth grade/ 3. I have done my homework. 4.I have caught an insect. 5.I have cooked dinner.