Употребите вспомогательный глагол do или does 1. ...you live in Moscow? 2. ...Pete work in police 3. ...they know about it? 4. ...your sister go to school? 5. ...you read newspapers? 6. ... your friend study in your group 7. ....

Употребите вспомогательный глагол do или does 1. ...you live in Moscow? 2. ...Pete work in police 3. ...they know about it? 4. ...your sister go to school? 5. ...you read newspapers? 6. ... your friend study in your group 7. ...the students translate texts 8. ...you do many exercises? 9. ... your mother work 10. ...your group learn English 11. ... your friend help you
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Do 2. Does 3. Do 4. Does 5. Do 6. Does 7. Do 8. Do 9. Does 10. Does 11. Does