Упростите дробь [latex] \frac{ \sqrt{8} }{ \sqrt{50} } [/latex]

Гость
√ 8 = 2 √ 2  √ 50 = 5 √ 2  ( 2 √ 2 ) : ( 5 √ 2 ) = 2/5 = 0,4
Гость
[latex] \frac{ \sqrt{8} }{ \sqrt{50} } = \frac{ \sqrt{2^2*2} }{ \sqrt{5^2*2}}= \frac{ \sqrt{2^2} \sqrt{2} }{ \sqrt{5^2} \sqrt{2} } = \frac{2 \sqrt{2} }{5 \sqrt{2} } = \frac{2}{5}=0.4 [/latex]