Всем привет:)Помогите мне по англ. языку,срочно надо.Мне задали придумать пять положительных и пять отрицательных и пять общих вопросов.Помогите пожалуйста!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.I am going to art class I am not going to art class Am I going to art class? 2.He is a doctor Is he a doctor? He is not a doctor 3. We are students Are we students? We are not students. 4.I did my homework Did I do my homework? I didn't do my homework 5.My brother is a pilot. Is my brother a pilot? My brother is not pilot.