Вставьте пропущенные предлоги и запишите предложения:1)I would like to get rid . . . my old clothes .2) I always help my parents to look . . . my...

Вставьте пропущенные предлоги и запишите предложения: 1)I would like to get rid . . . my old clothes . 2) I always help my parents to look . . . my...Вставьте пропущенные предлоги и запишите предложения: 1)I would like to get rid . . . my old clothes . 2) I always help my parents to look . . . my younger sister . 3) There are a lot . . . sandwich shops in London . 4) I must get . . . at 6 o'clock every morning . 5) Please get ready . . . the ...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 of 2 after 3 of 4 up 5 for 6 of 7 from 8 of