When do British boys and girls begin to go to school?помогите ответеть на вопрос

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вроде бы они идут в шк с 5 лет,возможно у тебя дан текст ,прочитай ,может там указанно конкретно  Ответ:  British boys and girls begin to go to school at the age of 5
Гость
The British boys and girls go to school since 4,5 - 5, and all school education in Great Britain shares on THREE main steps: Primary School, Sekondary Schol.  Further education