Who and when founded Moscow? Name the places of interest in Moscow. What cathedrals are situated inside the Kremlin? Why the Kremlin is the most

Who and when founded Moscow? Name the places of interest in Moscow. What cathedrals are situated inside the Kremlin? Why the Kremlin is the mostimportant place of interest for tourists? What is known about Moscow Metro? What is Palace of Congresses used for at present time?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Кто и когда основал Москву? Название мест в Москве. Какие соборы находятся на территории Кремля? Почему Кремль является самой важной достопримечательностью для туристов? Что известно о московском метро? Что такое Дворец съездов используется для в настоящее время?