Як пагони ростуть у довжину?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Рослина росте як в довжину , так і в товщину . Зростання в довжину відбувається зазвичай у верхівках пагонів і коренів де розташовані клітини освітньої тканини . Вони складають так звані конуси наростання. Молоді клітини освітньої тканини постійно діляться , збільшуються їх кількість і розміри , в результаті чого корінь або втечу наростає в довжину. У злаків освітня тканина знаходиться в основі міжвузля , в цьому місці і росте стебло.Зона росту у кореня не перевищує 1 см, у втечі вона досягає 10 см і більше. Швидкість росту пагонів і коренів у різних рослин різна. Рекордсменом за швидкістю росту пагонів є бамбук , у якого за добу втечу може зрости до 80 см.Швидкість росту кореня залежить від вологості , температури , вмісту кисню в грунті. Велика потреба в кисні у томата , гороху , кукурудзи , менше - у рису , гречки. Найкраще ростуть корені в рихлою і вологому грунті.Зростання коренів залежить від інтенсивності фотосинтезу. Умови , сприятливі для фотосинтезу , позитивно впливають і на ріст коренів . Скошування надземної частини рослин термозіт ріст коренів , призводить до зменшення їх маси. Рясний урожай плодів також затримує ріст коренів дерева , а видалення суцвіть сприяє зростанню коренів.Ріст рослин відбувається при певній температурі , вологості , освітленості. У період росту інтенсивно витрачаються органічні речовини і укладена в них енергія . Органічні речовини надходять в зростаючі органи з фотосинтезуючої і запасающей тканин. Необхідні також для зростання вода та мінеральні речовини.
Гость
для пагона властиві верхівковий та вставний типи росту,які і обумовлюють його подовження. верхівковий(апікальний) ріст здійснюється за рахунок верхівкової твірної тканини конуса наростання верхівкових бруньок, а вставний(ітеркальний ріст)-за рахунок вставної твірної тканини ділянок в основі міжвузль(у злакових). отже, розвиток пагона відбувається із верхівкової бруньки(здебільшого). ріст у більшості пагонів верхівковий для деяких рослин(однодольні) характерний всавний.