Які органи розмноження у мохів, папоротей та квіткових рослин

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Генеративні органи забезпечують статеве розмноження. Генеративні органи покритонасінних рослин - квітки, за рахунок яких формуються плоди з насінням. Статеве розмноження квіткових рослин відбувається в період цвітіння (т. Е. Коли квітки розкриваються). За формою, розміром, кольором і особливостями будови квітки дуже різноманітні. Однак основні моменти в будові і розвитку квітки у всіх рослин однакові. Квіти мають тичинки, маточки і оцвітина, яка їх оточує. Основною функцією тичинок є формування пилкових зерен, в яких знаходяться чоловічі статеві клітини. У товкач розташовані насінні зачатки, у них знаходяться жіночі статеві клітини. З насіннєвого зачатка після запліднення виникає насіння, всередині якої під шкіркою є зародок і ендосперм. . Разом насіння і оплодень складають плід. Після періоду спокою з насіння при сприятливих умовах розвивається молоде рослина. Генеративні органи багатьох інших рослин (наприклад, мохів, хвощів, папоротей), мають іншу будову.У деяких водоростей і лишайників генеративні органи не диференційовані на чоловічі і жіночі (морфологічно не відрізняються) і розрізняються лише фізіологічно. В ін. Випадках у нижчих рослин генеративні органи (гаметангаі) поділяються на антеридии (утворюють чоловічі гамети) і оогонии (утворюють жіночі гамети), як правило, одноклітинні. Від них в процесі еволюції відбулися багатоклітинні генеративні органи вищих рослин - антеридии і архегонії. У вищих спорових рослин (мохів, папоротей, хвощів і плаунів) антеридии представляють собою невеликі овальні або кулясті тільця, одягнені зовні безплідними клітинами, в яких утворюються рухливі сперматозоїди (чоловічі гамети) (див. Мохи, Папоротніковідние, Плауноподібні, Хвощеподібні). Архегонии виглядають як невеликі пляшковидний або колбоподібні тільця, що складаються з черевця і шийки. У черевці міститься нерухома яйцеклітина - жіноча гамета. В процесі еволюції вищих рослин архегонии і антеридии зазнають спрощення (редукцію).