Задание 4. Спишите предложения, вставляя нужную форму глагола to be или to have: 1. They … my

Задание 4. Спишите предложения, вставляя нужную форму глагола to be или to have: 1. They … myparents. 2. I … her niece. 3. It … a good film. 4. Your friend … got my photo. 5. We … got four lessons today.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.They are my parents 2.I am her niece  3.It is a good film 4.Your friend has got my photo  5.We have got four lessons today