Закончи предложения, используя "an" или "a", где это необходимо. 1. I like ... apples and bananas. I don't like ... oranges. 2. Would you like ... apple? - Yes, please. I like ... apples a lot. 3. I woild like ... apple or t...

Закончи предложения, используя "an" или "a", где это необходимо. 1. I like ... apples and bananas. I don't like ... oranges. 2. Would you like ... apple? - Yes, please. I like ... apples a lot. 3. I woild like ... apple or two. I would like to cook an apple pie. 4. Do you like ... ham? 5. Would you like ... orange? Would you like sweet? Would you like ... chocolate?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. - - 2. an 3. an 4. a 5. an, a
Гость
1) оставить пропуски пустыми, указанные артикли не требуются перед множественным числом; 2)an, пропуск; 3)an; 4)пропуск; 5)an, пропуск, пропуск.