1. Mike, ten, is. 2. The, kittens, funny, are. 3. Russia, are, from, We. 4. A puppy, little is. 5. friends, have, many, got, I.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Mike is ten. 2. The kittens are funny. 3. We are from Russia. 4. A puppy is little. 5. I have got many friends.
Гость
1. Mike is ten. 2. The kittens are funny. 3. We are from Russia. 4. A puppy is little. 5. I have got many friends.