Box, man, orange, duck, church, balloon, knife, baby, bus, child, brush, foot, lady, sheep, hero, mouse, sportsman, tooth, doctor. в множественном числе

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Boxes,men,oranges,ducks,churches,balloons,knives,babies,buses,children,brushes,feet,ladies,sheep,heroes,mice,sportsmen,teeth,doctors
Гость
Boxes, men, oranges, ducks, churches, balloons, knives, babies, buses, children, brushes, feet, ladies, sheep (также пишется), heroes, mice, sportsmen, teeth, doctors.