Можете слово drink составить во всех временах 30 баллов мне нужно чтобы было так present perfect present simple present continious past perfect past continious past continious future perfect future continious future continious

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
present perfect - i have drunk present simple - i drink present continuous - i am drinking past perfect - i had drunk past continuous - i was drinking future perfect - i will have drunk future continuous - i will be drinking