Переведите текст на русский язык .Pkov Pechory Locate in the north west of russia, just 30 km from Estonia the ancient and historical city of pskov wit its fortified riverside Kremlin and trinity Cathedral., is a firm favorite...

Переведите текст на русский язык .Pkov Pechory Locate in the north west of russia, just 30 km from Estonia the ancient and historical city of pskov wit its fortified riverside Kremlin and trinity Cathedral., is a firm favorite amongst tourists. Pskov dates back as far as 903, making it as old as the contry itself Plov has retained much of its medieval outer- town walls and is crammend full of tiny, picturegue churches with fabulous examples of Byzantine architecture. Within the kremlin`s crumbling walls is the gorgeous Trinity Cathedral, which is definitely a higilight of any visit to pskov. a short dreive from from the city btings you to the beautiful little settlement of pechory, famed for its monastery where you can explore the peceful ground of this still-working cloister which is home to over 70 monks .the monastery was founed in 1473 when the first hermits settled in local caaves . if monastic law permits, enter the spooku burial caves where over 10,000 monks bodies lie in coffins, piled on top of each other in the tunnel walls.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Псков Печоры Находится на северо-западе России, всего в 30 км от Эстонии, древний и исторический город Псков с его укрепленным речным берегом Кремля и Троицкий собор. Псков восходит к 903 году, что делает его столь же старым, как и сам контрив. Псков сохранил большую часть своих средневековых внешних городских стен и наполнен крошечными картинными церквями со сказочными образцами византийской архитектуры. В разрушающихся стенах Кремля - ​​великолепный Троицкий собор, который, безусловно, является величиной с любого посещения Пскова. Короткий въезд в город уводит вас в прекрасное маленькое поселение Печоры, славящееся своим монастырем, где вы можете исследовать красоту этого еще работающего монастыря, в котором проживает более 70 монахов. Монастырь был основан в 1473 году, когда Первые отшельники поселились в местных пещерах. Монашеский закон разрешает войдти в ужасные погребальные пещеры где более 10 000 тел монахов лежат в гробах, нагроможденных друг над другом в стенах туннеля.