Перевод: Are you fond of travelling?if yes,you can see and learn lots of things.The best way to study geography is to travel.The best way to get to know and understand people is to meet them at their own homes. When people are ...

Перевод: Are you fond of travelling?if yes,you can see and learn lots of things.The best way to study geography is to travel.The best way to get to know and understand people is to meet them at their own homes. When people are on holidays or,as Americans say,on vacations,they like a change.They travel to see other countries and continents,cities and towns.It is always interesting to discover new things.If you are on holidays,you should arrange everything before you go on a trip. There are travel agencies where you can get help with the means of transport and the planning of your vacations.You can travel by train,by plane,by ship or by car.When you use any kind of transport you are called a passenger. It's for sure that all ways of travelling have their advantages and disadvantages.And people choose the way they like. Don't forget a camera to take photos of sights of a city or views of mountains,lakes,forests or famous people,ancient buildings or even animals and birds.You will be pleased enough to watch the photos of the happy moments of life.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вы любите путешествовать?если да,можно увидеть и узнать много вещей.Лучший способ изучать географию-это путешествовать.Лучший способ узнать и понять людей-встретиться с ними в их собственных домах. Когда люди находятся в отпуске или,как говорят американцы,на отдыхе,они любят перемены.Они путешествуют, чтобы увидеть другие страны и континенты,города и поселки.Это всегда интересно открыть для себя новые вещи.Если вы находитесь в отпуске,вас должны устраивать все, прежде чем отправиться в путешествие. Есть турфирмы, где можно получить помощь с транспортом и планирование вашего отпуска.Вы можете путешествовать на поезде,на самолете,на корабле или на автомобиле.При использовании любого вида транспорта вы назвали пассажира. Это точно, что все способы путешествия имеют свои преимущества и недостатки.И люди выбирают так, как им нравится. Не забудьте фотоаппарат, чтобы сфотографировать достопримечательности города или видом на горы,озера,леса или известных людей,старинные здания или даже животных и птиц.Вам будет достаточно приятно смотреть на фотографии счастливых моментов жизни.