Помогиииитееееее!!!!! Твой иностранный друг собирается посетить тебя в августе. ч

Помогиииитееееее!!!!! Твой иностранный друг собирается посетить тебя в августе. что ты ей или ему напишешь о погоде в твоем регионе в августе (30 слов)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
It is so good that you are going to visit me in August . Because in my city the weather is beautiful in August . Usually it is sunny but a bit cool . Sometimes it rains. The temperature is generally above 10-15 , it means we can have some fun .The weather will not bother us . So ... I think you chose really great time to visit me .