Помогите, напишите свое мнение.. Вы согласны с тем, что нужно отмечать Международный день мира, если да то почему 10 предложений, на английском(

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
this day is very important as it reminds us about the best human's qualities. in the modern world we often forget about compassion and humanity , we fight against each other, although we could live in piece and friendship. we should appreciate our world and people, who live in it.