The USA has the third largest population in the world Постановка Специального вопроса, Общего, Разделительного, Вопрос к подлежащему,Отрицательный вопрос, Альтернативного Срочно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Спец Why has yhe USA the third....? Общий Has the USA the third...? Раздел The USA has the third...,has not it? Отриц Hasnt the USA the third...? К подлежащему What country has the third largest...? Альтерн Has the Usa the third ot the second largest...?