Помогите пожалуйста найти изложение на татарском языке,сам не могу уже какой час ищу. Название вроде "Бөркет", вот так начинается : Безнең илдә каракошның җиде төре яши,ә аның иң күренеклесе элбэттэ бөркет.Ул шундый зур,хәтта б...

Помогите пожалуйста найти изложение на татарском языке,сам не могу уже какой час ищу. Название вроде "Бөркет", вот так начинается : Безнең илдә каракошның җиде төре яши,ә аның иң күренеклесе элбэттэ бөркет.Ул шундый зур,хәтта бүрене ега ала. .......
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
сэлэм текстын язып эзлэп карамадын ма