Помогите решить очень надоооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ответы на фотграфии.
Гость
2.Yes, sometimes I speak English with my friends. 3.No, not always. 4.No, she doesn't. 5. Yes , my father smokes. 6.No, not often 7.No , I don't go shopping every day. 8. No , they don't. For example I don't like maths . 9. No , I don't miss them ! Надеюсь , что все правильно!