ПОМОГИТЕ VI. Задайте вопросы к предложениям, начиная их словами, данными в скобках

ПОМОГИТЕ VI. Задайте вопросы к предложениям, начиная их словами, данными в скобках 1. King Henry V111 hunted wild animals in the park /what? / 2. The boat goes along the Regent’s Canal /where? / 3. In summer you can swim there. /when? /
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. At what animals king Henry VIII hanted in the park? 2.Where does the boat go? 3.When can you swim there