ПОМОГИТЕ ЗАДАНИЕ Complete the sentences with the present simple form of the verbs in brackets 1 Dad always .......... (wash) the car
ПОМОГИТЕ ЗАДАНИЕ Complete the sentences with the present simple form of the verbs in brackets
1 Dad always .......... (wash) the caron Sundays
2 I........... ( not / want ) to go out
3 Snakes ............. (make) loud hissing noises
4 ( he / often / get up ) late ?
5 Vera ............... (catch ) the bus to work every morning
6 He ...........( not / work ) in an office
7 ( You / walk ) to school ?
8 She (be ) always late for work
9 ( he / play ) football ?
10 Diana .................. ( not / have ) a shower in the morning
Ответ(ы) на вопрос:
Проверенные ответы содержат надёжную, заслуживающую доверия информацию, оценённую командой экспертов. На "Знаниях" вы найдёте миллионы ответов, правильность которых подтвердили активные участники сообщества, но Проверенные ответы - это лучшие из лучших.