ПОЖАЛУЙСТА, составьте предложения на английском со словами: обеспечить чем-либо

ПОЖАЛУЙСТА, составьте предложения на английском со словами: обеспечить чем-либо извлечь выгоду из почувствовать на себе участник пожизненный оценка чем-либо улучшить жизнь студентов незабываемое осознание чем-либо приобрести навыки зрелость самоуверенность коммуникабельность СРОЧНО
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Russian airplanes provided them with food. Americans are trying to take advantage of European troubles. The reporter felt what it feels like to be hungry and thirsty. He met only one party to conflict. He has become a life member of the club. We gave an assessment of the situation by careful investigation. Nothing has been done to make the students live better. ??? I gained some valuable skills while I was in China. His speech showed great maturity and self-assurance. We thought he wasn't communicative enough for this job.