. Преобразуйте утвердительные предложения в отрицательные, обращая внимание на форму глагола-сказуемого. A. We are enjoying the party. (Нам нравит...

. Преобразуйте утвердительные предложения в отрицательные, обращая внимание на форму глагола-сказуемого. A. We are enjoying the party. (Нам нравит.... Преобразуйте утвердительные предложения в отрицательные, обращая внимание на форму глагола-сказуемого. A. We are enjoying the party. (Нам нравится вечеринка.) B. He’ll be playing chess in an hour. (Через час он будет играть в шахматы.) C. They were planting flowers in the garden last May. (Они занимались посадкой цветов в саду в прошлом мае.) D. I am looking for a job. (Я ищу работу.)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We arent enjoing the party He wont be playing chess in an hour They werent planting flowers in the garden last May I am not looking for a work
Гость
A) We aren't enjoying the party. B) He won't be playing chess in an hour. C) They weren't planting flowers in the garden last May. D) I am not looking for a job.