Присливья з дие прикметниками

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Хто мови своєї цурається, хай сам себе стидається. Птицю пізнати по пір'ю, а людину по мові .Рідна мова - не полова: її за вітром не розвієш. Більше діла — менше слів. Будь господарем своєму слову. Мовивши слово, треба бути йому паном. Слово — не горобець, вилетить — не спіймаєш. Від красних слів язик не відсохне. Від солодких слів кислиці не посолодшають.
Гость
Під лежачий камінь вода не тече. Потопаючий хапається за соломинку. За питущого не виходь. У невмілого і руки не болять. Хліб, з'їдений перед роботою, вирощує ледарів. Марно втраченого дня не повернеш. І тисяча мудреців не дістане кинутий дурнем у криницю камінь. Чужим ножем краяний хліб не смакує.