Прямокутні трапеції ABCD кут А = 90 градусів, основи AD i BC = 10 см і 3 см, а висота 4 см. знайдіть відстань від середини більшої основи до вершини С.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Нехай F - середина сторони AD. Проведемо висоту СЕ. DE = AD - BC = 10 - 3 = 7 см.  DF = AD / 2  =10 / 2 = 5 см. FE = DE - DF = 7 - 5 =  2 см. Тоді з прямокутного трикутника CFE за теоремою Піфагора FC = √ (CE² + EF²) = √ (4² + 2²) = √ 20 ≈ 4,47 см.