СРОЧНО!!! ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ СОСТАВЬТЕ 12 ПРЕДЛОЖЕНИЙ РАСПОРЯДОК ДНЯ ПО АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ УМОЛЯЮ

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 I get up at 7 o`clock every day. 2 I go to the bathroom. 3 I clean my teeth and wash my face. 4 Then I dress. 5 I go to the kitchen and have my breakfast. 6 After breakfast I go to school. 7 Usually it takes me an hour to get to school by bus. 8 Every day I have got 6 lessons. 9 At 4 o`clock I come home and  have dinner. 10 At 5 o`clock I do my homework. 11 In the evening I watch TV and have supper. 12 At about 11 o`clock I go to bed.