Тест по англ.яз: Правильный ответ вставить в пропуски: 3) One thing _____ effects demand for labour is

Тест по англ.яз: Правильный ответ вставить в пропуски: 3) One thing _____ effects demand for labour isworker’s productivity. when which who how ________________________________________ 4) High inflation affects the whole economy _____ different ways. on to at in ________________________________________ 5) A good wage rate attracts _________ workers and encourages them to work ________ hours. most … longer most … long more … longer more … long