Визначте видочасову форму діеслова       і його  стан                                                   used-increased- increasing-dominate-made-

Визначте видочасову форму діеслова       і його  стан                                                   used- increased- increasing- dominate- made-
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
used-Past Simple increased-Past Simple  increasing-Present Continious dominate-Present Simple made-Past Simple