Впиши в пропуски правильное притяжательное прилагательное 1 His (he ) cat is so beautiful ! 2 ......?.... ( we ) school is Apple Street 3 Brenda , is this .....?.... (you) book ? 4 ....? .... (I) bedroom is upstairs. 5 Look...

Впиши в пропуски правильное притяжательное прилагательное 1 His (he ) cat is so beautiful ! 2 ......?.... ( we ) school is Apple Street 3 Brenda , is this .....?.... (you) book ? 4 ....? .... (I) bedroom is upstairs. 5 Look at ....?... (she) new dress . it"s fantastic!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 His 2 Our 3 Your 4 My 5 Her