Вставьте артикли и напишите предложения по образцу. What ........... interesting book!read What ......

Вставьте артикли и напишите предложения по образцу. What ........... interesting book!read What ........... wonderful people!meet What ........... cold milk!drink What ........... terrible food!eat What............ bad meal!have
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
What an interesting book! I have never read such an interesting book What  wonderful people! I have never met such wonderful people What  cold milk! I have never drunk such cold milk What  terrible food! I have never eaten such terrible food What a bad meal! I have never had such a bad meal