Вучань прапусціў урок па тэме "Змяненне і ўтварэнне слоў". Ці правільна ён выканаў

Вучань прапусціў урок па тэме "Змяненне і ўтварэнне слоў". Ці правільна ён выканаўдамашняе практыкаванне, у якім трэба было асобна выпісаць формы слова і аднакаранёвыя словы? Зрабіце гэта заданне без памылак. Формы слова: белы (колер) белізна бялізна пабяліць пра белы (колер) пазалота бялюткі беламу (колеру) у белым (колеры) бель з белым (колерам) Аднакаранёвыя словы: пабелка золата пазалочаны залацінка залатога (пярсценка) бялець залаты (пярсценак) залаціць залатому (пярсценку) пра залаты (пярсценак) залацісты (колер)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Формы слова: залаты (пярсценак) залатога (пярсценка) залатому (пярсценку) пра залаты (пярсценак) белы (колер) беламу (колеру) пра белы (колер) з белым (колерам) у белым (колеры) аднакаранёвыя словы: белізна бялізна пабяліць пазалота бялюткі бельпабелка золата пазалочаны залацінка бялець залаціць залацісты (колер)