Зачеркни неправильный вариант,чтобы получились завершённые вопросы.Do/Does your dad play f

Зачеркни неправильный вариант,чтобы получились завершённые вопросы.Do/Does your dad play football? 2)Do/Does dogs eat sweets? 3)Do Does your teacher speak English? 4)Do/Does we speak English or French with General Green? 5)Do/Does you dance? 6)Do/Does this bird sing?7)Do/Does I have friends in this shool?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Does your dad play football? 2 Do dogs eat sweets? 3 Does your teacher speak English? 4 Do we speak English or French with General Green? 5 Do yo dance? 6 Does the bird sing? 7 Do I have friends in the school?