Напишите благодарственное письмо маме на английском языке. Think of a person who is special in yo

Напишите благодарственное письмо маме на английском языке. Think of a person who is special in your life. Write about what he/she is like. Write about why he/she is special to you.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dear... I am writing to thank you for the pleasure of... Your kind ...was greatly appreciated. Yours sincerely,.. Добавь в текст что там нужно там дорогая мама и т.д