Твір мініатюра пам'ятка пам'ятка історії та культури і Івано-Франківську

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Парафіяльний костел та дзвіниця (Художній музей) 1672-1703 рр.Це одна з найдавніших пам'яток архітектури Івано-Франківська. Зведення храму почалося в 1672 році. Проект був розроблений французькими архітекторами Франсуа Корассіні та Кароля Беное. Будівництво храму було завершено в 1703 році.В 1892 році відбувся ремонт і реставрація костелу. При костелі почала працювати музична школа; над головним входом в 1900 році був встановлений орган, який був втрачений в післявоєнний час.В 1962 році радянська влада закрила костел. В 1965 році будівлю передали під геологічний музей Інституту нафти і газу.В 1980 році після ремонту в приміщенні костелу був відкритий Художній музей.Фонди музею налічують понад дванадцять тисяч творів, серед яких пам’ятки іконопису й барокової скульптури, роботи польських, німецьких, австрійських й італійських майстрів ХVIII-ХХ століть, твори українських художників другої половини ХХ століття.